Kamery wewnętrzne
1. Kamery kompaktowe
Kamery kompaktowe niewątpliwie pozwalają uzyskać najlepszą jakość obrazu z pośród dostępnych typów kamer. Cechą charakterystyczną tej grupy produktów jest osobno dobierany obiektyw. Dzięki temu kamery te mają bardzo szerokie zastosowanie, dodatkowo mogą pracować w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. Są dobrze widoczne dzięki czemu pełnią funkcje odstraszającą
intruza.
2. Kamery kopułowe
Kamery kopułkowe charakteryzują się zwartą konstrukcją i z reguły małymi wymiarami. Posiadają zintegrowany obiektyw umieszczony za przyciemnioną kopułą. Dzięki takiej konstrukcji potencjalny intruz nie jest w stanie określić dokładnego pola widzenia kamery. Bardzo dobrze komponują się z wnętrzami pomieszczeń - występują różne wersje kolorystyczne. Są mniej widoczne, umożliwiają dyskretną obserwację.
3. Kamery kopułkowe wandaloodporne
Są to kamery kopułkowe których obudowa została dodatkowo wzmocniona dzięki czemu chroni przed uderzeniami, zalaniem czy zapyleniem. Konstrukcja uniemożliwia demontaż kamer za pomocą prostych narzędzi. Często występują w obudowach aluminiowych z kopułką wykonaną z poliwęglanu.
4. Kamery kopułowe z oświetlaczem podczerwieni
Jest to grupa kamer z wbudowanym oświetlaczem IR, dzięki czemu kamery te umożliwiają obserwację przy całkowitym braku światła widzialnego. Najczęściej wykonane są w obudowach aluminiowych co podnosi wytrzymałość na akty wandalizmu. Wadą ich w stosunku do kamer kompaktowych są zakłócenia obrazu we mgle, przy zaparowaniu i w środowisku zapylonym. Należy je częściej poddawać konserwacji.
5. Kamery ukryte
Kamery stanowią specjalną grupę urządzeń umożliwiających całkowicie dyskretną obserwację. Przy odpowiednim montażu pozostają zupełnie niewidoczne. Niekiedy są jedyną formą pozyskania odpowiednich materiałów dowodowych.
Kamery zewnętrzne
1. Kamery kompaktowe w obudowach zewnętrznych
Są to te same urządzenia co stosowane wewnątrz pomieszczeń z tą różnicą że umieszczone są w obudowach chroniących je przed wpływem czynników atmosferycznych. Przy zastosowaniu na zewnątrz budynków umożliwiają uzyskanie najlepszej jakości obrazu. Obudowy wyposażone są w grzałkę z termostatem chroniącą obiektyw i kamerę przed niskimi temperaturami, a także podgrzewając przednią szybę nie dopuszczają do jej zaparowania. Niektóre obudowy posiadają również wentylatory chroniące je przed przegrzaniem. Kamery te są bardzo dobrze widoczne, co stanowi element odstraszający.
1A. Oświetlacze podczerwieni
Urządzenia te wspomagają pracę kamer dzienno-nocnych przez oświetlenie terenu wiązką promieniowania podczerwonego niewidzialnego dla ludzkiego oka. Dzięki temu promieniowaniu kamery mogą pracować w zupełnych ciemnościach. Umożliwiają także odczyt numerów tablic rejestracyjnych pojazdów bez oślepiania kierowców. Kąt emitowanej wiązki dobierany jest podczas projektowania.
2. Kamery kopułowe zewnętrzne
Są to kamery kopułowe podobne do tych stosowanych wewnątrz pomieszczeń , z tym, że bardziej odporne na czynniki zewnętrzne. Są one mniej widoczne od kamer kompaktowych przez co nie wzbudzają zainteresowania. Bardzo często występują w wersjach wandaloodpornych.
3. Kamery kompaktowe w obudowie wandaloodpornej
Jest to kamera posiadająca wszystkie cechy kamer kompaktowych w obudowach zewnętrznych. Dodatkowo wyposażona we wzmocnioną obudowę wykonaną z odlewu aluminium z ukrytym torem kablowym. Istnieją także obudowy odporne na eksplozje.
4. Kamery ze zintegrowanym oświetlaczem podczerwieni
Umożliwia rejestrację w zupełnych ciemnościach. Jest to kompromisowe rozwiązanie. W stosunku do kamer kompaktowych brak jest możliwości doboru kąta świecenia IR. Przeważnie kąt oświetlania terenu jest mniejszy od kąta widzenia kamery. Podobnie jak i w kamerach wewnętrznych z zintegrowanym promiennikiem podczerwieni należy regularnie oczyszczać obiektyw z owadów i pozostałości po nich.
Kamery obrotowe
Są to kamery umożliwiające obserwację w każdym kierunku określonym przez operatora, posiadają zmienną ogniskową (ZOOM). Niektóre modele oferują możliwość samoczynnego śledzenia osób przy braku ingerencji obsługi. Dostępne są w obudowach zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych, a także wandaloodpornych. Niekiedy jedna kamera obrotowa zastępuje kilka kamer stacjonarnych.
Rejestrator cyfrowy
Urządzenie stanowiące centralny element systemu. Może być to urządzenie autonomiczne, komputer z odpowiednim oprogramowaniem bądź serwer sieciowy. Służy do zapisu nagrań z kamer na dysku twardym, a także ich eksport na płyty CD, pamięci USB, czy przez sieć Internet. Steruje pracą monitorów, umożliwia przegląd zapisanych zdarzeń. Rejestracja odbywa się bezobsługowo, w pętli, najstarsze nagrania nadpisywane są nowymi na bieżąco. Urządzenie chronione jest hasłem z możliwością ustanowienia różnych poziomów dostępu.
Wyświetlanie obrazu z kamer
Obraz z kamer może być wyświetlany lokalnie na jednym bądź kilku monitorach podłączonych do rejestratora. Wykorzystując drogę radiową lub odpowiednie okablowanie możemy obraz z kamer oglądać w budynkach oddalonych nawet o kilka kilometrów. Podłączając rejestrator do sieci Internet otrzymujemy nieograniczone możliwości - dostęp z każdego miejsca na świecie.
Wybierz z oferty ESERWIS gotowy System Telewizji Dozorowej bądź skontaktuj się w celu lepszego dopasowania go do Swoich potrzeb ->zapytaj o szczegóły
ekonomiczne rozwiązanie na każdą kieszeń!
WIĘCEJ...teraz od
1899zł
wysoka jakość w umiarkowanej cenie!
WIĘCEJ...teraz od
2899zł
doskonała jakość w każdych warunkach!
WIĘCEJ...teraz od
4869zł